Obrazy w mieszkaniu

Obrazy w mieszkaniu

Urządzając mieszkanie chcemy zadbać o odpowiedni nastrój, który sprzyjać będzie relaksowi o pracy. Dobrze urządzona kuchnia, przestrzenny pokój dzienny, wygodne łóżko w sypialni to bardzo potrzebne elementy, ale do zbudowania atmosfery potrzeba czegoś więcej, mianowicie dekoracji. To właśnie dekoracje są tym, co w końcowej fazie urządzania mieszkania buduje nastrój i tworzy właściwą atmosferę w pomieszczeniach.

Najczęściej stosowaną dekoracja są obrazy, ponieważ są łatwe w zastosowaniu, nie zabierają przestrzeni i są dostępne dla każdej kieszeni. Mówimy tu oczywiście o obrazach, które pochodzą z wydruku, ponieważ obrazy malowane przez artystów nadal bywają poza naszym zasięgiem. Zaletą obrazów malowanych na zlecenie jest to, że są drukowane na bazie grafiki lub zdjęcia. Oznacza to, że motywem obrazu może być praktycznie wszystko. Nie tylko dowolny temat, ale również dowolna kolorystyka, a dodatkowo dowolnie ustalane wymiary. W ten sposób obraz drukowany na zamówienie można dobrać do każdego wnętrza i każdego wolnego miejsca na ścianie.

Obrazy poprawiają estetykę pomieszczenia wpływając na to jak odbieramy całość aranżacji. Mogą to robić bardzo delikatnie i do tego zamawiamy niewielkie obrazy o spokojnej tematyce, ale większe obrazy mogą zmienić styl wnętrza w sposób bardziej zdecydowany. Dla podkreślenia uroku obrazu możemy go podświetlić punktowym oświetleniem. Obrazy zawieszane są głównie w salonie i w sypialni. Obraz w salonie jest widoczny cały czas niezależnie od tego gdzie go powiesimy, zresztą obrazy do salonu są zazwyczaj duże. Obraz w sypialni wiszący nad łóżkiem to dobre rozwiązanie aranżacyjne, ale jeśli chcemy napawać się jego widokiem, to powiśmy go naprzeciwko łózka.